Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Parkview Office Tower

16 katlı ofis binası, 150 kişilik restoranı ve çeşitli katlarda kafeleri, çeşitli boyutlarda küçük toplantı salonları ve sergi salonlarıyla 135 kişilik çok amaçlı salonuyla 25.550 m2’lik alana inşa edilmiştir. Binanın ofis kapasitesi 1.500 kişiye çıkarılmıştır.

Parkview Office Tower

İHTİYAÇ VE TALEP:

Parkview Office Tower Honeywell Intagrarted Security Prowatch Kartlı Geçiş Sistemi iş merkezinde bulunan firmaların çalışan personel, ziyaretçi kontrolü ve bina yangın kapılarını kontrol etmek amacıyla otomasyon -Yangın İhbar Sistemi- asansör ile entegre edilmesi sistem ve çözümleri talep edilmiştir.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Sembol İnşaat A.Ş. ile beraber üstlenilen Parkview Office Tower Kartlı Geçiş ve Entegrasyon projesi Kazakistan eski başkenti Almaty şehrinde gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında iş merkezinde bulunan kiracı ve mal sahibi firmaların çalışanlarının ziyaretçi kontrolü, yangın çıkış kapılarının kontrolü ve sistemin Yangın İhbar Sistemi ile entegrasyonu sağlanmıştır.
Parkview Office Tower projesinde iş merkezinde genel personel kontrolü ile yetkili personel ve ziyaretçilerin;

- Asansör ile yetkili katlara çıkışı
- Çalışmakta olduğu katlara girişi
- Yetkisi dahilinde şirket içinde odalara girişi

Yangın İhbar Sistemi ile yapılan entegrasyonda herhangi bir alarm anında Kartlı Geçiş Sistemi ile kontrol edilen kapıların tümünün açılması, asansörlerin yangın senaryosuna uygun aktivasyonu ve tahliye işleminin güven içinde gerçekleştirilmesi sağlanmıştır.