Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Bantaş

Denizbank A.Ş. Finansbank A.Ş. ve Türk Ekonomi Bankası A.Ş. ortaklığında kurulan Bantaş 8 Ocak 2009’dan bu yana faaliyet göstermektedir.

Bantaş

Denizbank A.Ş. Finansbank A.Ş. ve Türk Ekonomi Bankası A.Ş.   ortaklığında kurulan Bantaş 8 Ocak 2009’dan bu yana faaliyet göstermektedir. Şirketin temel amacı her türlü nakit, kıymetli evrak, kıymetli maden ve benzeri kıymetlerin güvenli şekilde toplanması, dağıtılması, saklanması ve ATM yüklemeleri konusunda Bankacılık ve Kuyumculuk sektörlerine profesyonel çözümler sunmaktadır.

Değerli Kargo Lojistik ve Güvenlik Hizmetleri alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulan Bantaş 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri’ne dair kanun çerçevesinde banka ve kurumlara nakit taşıma, işleme, saklama, ATM nakit desteği ve ATM birinci seviye bakım hizmetleri sunmaya başlamıştır.

İHTİYAÇ VE TALEP:

Para taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren Bantaş’ın Türkiye genelindeki tüm nakit merkezlerinin tek bir noktadan sevk ve idare edilecek şekilde Elektronik Güvenlik Sistemleri tasarımının yapılması ve sistem kurulumları talep edilmiştir.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Para taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren şirketin Türkiye genelindeki tüm lokasyonlarında personellerin can güvenliği ve saklanan kıymetin güvenliği için 7/24 dinamik takip yapılması amacı ile Yangın Algılama, Hırsız ve Soygun İhbar, Kapalı Devre TV ve Kartlı Geçiş Sistemlerinin birbiriyle entegre çalışacak şekilde projelendirilmesi,  kurulumu ve bakım hizmetlerinin yanı sıra, Türkiye genelindeki tüm nakit merkezlerinin tek bir noktadan sevk ve idare edilmesi sağlanmaktadır.