Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Migros

1975 yılında Vehbi KOÇ’ un isteğiyle, İsviçre’ de “Ucuzluğun Kralı” adıyla bilinen Migros’ un çoğunluk hisselerini devralarak, ilk mağazasını İstanbul’ da açmıştır. 1991 yılında halka açık bir şirket haline gelmiştir.

Migros

1975 yılında Vehbi KOÇ’ un isteğiyle, İsviçre’ de “Ucuzluğun Kralı” adıyla bilinen Migros’ un çoğunluk hisselerini devralarak, ilk mağazasını İstanbul’  da açmıştır. 1991 yılında halka açık bir şirket haline gelmiştir. 2005 yılında İzmir merkezli Tansaş’ ı satın almıştır. 2008 yılında Migros hisseleri, İngiliz fonu BC Partners tarafından satın alınmıştır.

Migros, Türkiye’de modern perakende sektörünün öncülerinden olup, en büyük süpermarket zincirlerinden biridir.  Migros, günümüzde çok geniş kullanım alanlarına sahip olan mağazalarında;  gıda ve ihtiyaç maddelerinin yanı sıra kırtasiye, züccaciye, beyaz eşya, kitap, kaset ve konfeksiyon gibi bölümleriyle hemen hemen tüm müşteri gereksinimlerini karşılamaktadır. Her geçen gün hizmet verdiği il sayısını yeni mağazalarla genişletmektedir.

Migros Ticaret A.Ş.  09.05.2014 itibariyle; 1.525.421 m² kapalı alana sahip, 751 Migros, 200 Tansaş,  26
Macro Center ve 21 5M olmak üzere yurtiçinde 70 ilde 998 mağaza; yurtdışında ise 40 Ramstore ile toplamda 1038 mağazayla hizmet vermektedir.

İHTİYAÇ VE TALEP:

Migros Teknik Servis Müdürlüğü tarafından; mağazaların Elektronik Güvenlik Sistemlerinin projelendirilmesi ve uygulanmasının yanı sıra, son yıllarda özellikle büyükşehirlerde yaşadığımız trafik yoğunluğu ve benzin fiyatlarındaki artıştan kaynaklı maliyetlerin minimize edilmesi için proje geliştirilmesi talep edilmiştir.

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Teknik Servis Müdürlüğü bünyesindeki mağazalar için; Kapalı Devre TV Sistemi, Hırsız İhbar Sistemi ve Yangın İhbar Sistemi projelendirilmesi,  montaj, devreye alma ve sonraki servis hizmetleri verilmektedir.
Trafik yoğunluğu,  benzin zamları ve hızlı ürün sevkiyatının mağazaya ulaştırılması için oluşan maliyetlerin minimize edilmesi için, “Gece Sevkiyat Projesi” gerçekleştirilmiştir. Belirlenen güzergah ve saatlerde mağazaya yetkili birinin girmesi ile Gözlem İstasyonuna kamera görüntülerinin düşmesi sağlanarak personel takibi yapılmaktadır.