Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Tesco Kipa

Kipa (Kitle Pazarlama Ticaret ve Gıda Sanayi A.Ş.), 17 Ağustos 1992 tarihinde 100 ortaklı bir girişim olarak İzmir’de ticaret hayatına başlamıştır.

Tesco Kipa

Kipa (Kitle Pazarlama Ticaret ve Gıda Sanayi A.Ş.), 17 Ağustos 1992 tarihinde 100 ortaklı bir girişim olarak İzmir’de ticaret hayatına başlamıştır. Yerel bir marka olarak başarı ile çalışmalarını sürdüren Kipa, 11 Kasım 2003 tarihinde dünyanın önde gelen perakende devlerinden Tesco ile işbirliği yaparak ‘Tesco Kipa’ adını almıştır.  Tesco Kipa her iki tarafın da paylaştığı  ‘müşteri odaklı olma’ ilkesi üzerine kurulmuştur. Kipa, özellikle ilk kurulduğu bölge olan İzmir ve çevresinde önemli yerel deneyimler edinmiş, bilgi ve birikimini Tesco ile yaptığı işbirliği sonucunda geliştirerek artırmıştır. Tesco’nun ise başka ülkelerde ortaklık kurma ve bunu başarıyla sürdürme konusundaki deneyimleri ve başarıları kurulan ortaklığa güç katmıştır. Tesco Kipa, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla hareket ederek, müşterilerin yaşamlarını iyileştirmek ve kolaylaştırmak için elinden geleni yapmaktadır.İHTİYAÇ VE TALEP:

Tesco Kipa, Türkiye genelindeki tüm mağazalarının Elektronik Güvenlik çözümleri ve hizmetlerinin planlanması ve uygulanması talebinde bulunmuştur.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Tesco Kipa 2K ve üstü mağazalarında;  Kapalı Devre TV Sistemlerinin Analog Sistemlerden IP Sistemlere geçiş projesini çözmüş ve çözüm sürecinde Senkron Güvenlik firmasını tercih etmiştir.
 
Tesco Kipa mağazalarında dışarıdan ve iç müşteriden kaynaklı kaybı azaltmak, daha az enerji tüketimi ile birlikte, mevcutta kullanılmakta olan Analog Sistem Kamera sayısından %15 daha az kamera ile; mağazaların minimum %85 maksimum %90 kayıt altına alınabilmesi sağlanmıştır.
 
Bu sistem sayesinde, 10 yıllık karbon salınımı %80 azaltılmış, mağaza kontrolü kolaylaştırılmış, pazarlama ve satış departmanlarında kullanılmak üzere; kişi sayma ve yoğunluk analizlerini IP Kamera Sistemi üzerinden otomatik hazırlanan raporlar ile satış odaklı ve satış performansını artırmayı sağlayan çözümler üretilmiştir.