Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Apple Teknoloji ve Satış

Apple, 1 Nisan 1976 yılında ABD’nin California şehrinde Steve Jobs, Steve Wozniak, Ronald Wayne tarafından kurulmuş olup tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ile kişisel bilgisayar tasarlayıp geliştiren ve satan çok uluslu bir şirkettir.

Apple Teknoloji ve Satış

Apple, 1 Nisan 1976 yılında ABD’nin California şehrinde Steve Jobs, Steve Wozniak, Ronald Wayne tarafından kurulmuş olup tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ile kişisel bilgisayar tasarlayıp geliştiren ve satan çok uluslu bir şirkettir. 3 Ocak 1977’de Apple Computer adıyla anonim şirket haline gelmiştir. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir.

2012 Kasım ayı itibariyle Apple’ ın App Store ve iTunes Store online mağazalarına ek olarak 14 farklı ülkede 394 perakende satış mağazası ve toplamda 98.000 çalışanı bulunmakta olup Fortune 500 listesinde 6. Sırada yer almaktadır.

İHTİYAÇ VE TALEP;

Türkiye’de İstanbul Buyaka iş merkezindeki yönetim binasında, kurumun bütün dünyadaki hizmet binalarında öngördüğü güvenlik sistemlerinin projelendirilmesi ve uygulanması yapılmış, aynı zamanda kontrolü yurtdışı merkez ofislerinden de yapılacak şekilde global sisteme entegre edilmiştir.

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜMÜ;

Apple yönetim binasında, kurum tarafından global olarak öngörülen markalarda, yüksek teknolojiye sahip cihaz ve ürünler kullanılarak sistem tasarımı yapılmıştır. Kartlı Geçiş Sistemi, Hırsız Soygun İhbar Sistemi, IP Kapalı Devre Televizyon Sistemi ve IP Video İntercom sistemi projelendirilmiş, montajı yapılarak devreye alınmıştır.