Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Garanti Bankası Yatırım

Garanti Bankası A.Ş. ’nin % 99.99 iştiraki olan Garanti Yatırım, 1991 yılından beri kurumsal finansman, araştırma, sermaye piyasaları aracılık faaliyetleri ve özel sermaye yatırımları alanlarında yerli ve yabancı müşterilerine hizmet sunan ve şirket birleşme ve satınalmaları...

Garanti Bankası Yatırım

Garanti Bankası A.Ş. ’nin % 99.99 iştiraki olan Garanti Yatırım, 1991 yılından beri kurumsal finansman, araştırma, sermaye piyasaları aracılık faaliyetleri ve özel sermaye yatırımları alanlarında yerli ve yabancı müşterilerine hizmet sunan ve şirket birleşme ve satınalmaları, halka arzlar, özel sektör tahvil ihraçları ve özelleştirme danışmanlığı ile yurtiçi ve yurtdışı sermaye piyasası aracılık faaliyetleriyle takas ve saklama hizmetlerinde Türkiye’nin lider aracı kurumlarındandır.

İhtiyaç ve Talep

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Levent ‘te yeni taşındığı binasında faaliyet alanının özelliği ve yasalar ile zorunlu kılınan güvenlik önlemlerinin alınması amaçlı Güvenlik Yönetimi tarafından hazırlanan şartnameye uygun şekilde elektronik güvenlik sistem tasarımı yapılmasını ve kurulacak sistemlerin Garanti Bankası Güvenlik Merkezi ile uzaktan erişim ve entegrasyonunun sağlanmasını talep etmiştir.
 

Sistem Tasarımı ve Çözüm

Garanti Yatırım Yönetim Binası çevresine perimetre güvenliği amaçlı Aktif İnfrared Bariyerlerden oluşan sensörler tesis edilmiş ve bu sistem yine dış perimetreyi izleyen gece görüşlü Analog Kapalı Devre TV ve Kayıt Sistemine alarm aktivasyonu ile entegre edilmiştir.
 
Binanın garaj girişine RFID Uzun Menzilli Araç Tanımlama Sistemi kurulmuş buna bağlı olarak Otopark Kontrol Bariyer ve Trafik Sinyalizasyon Sistemi tanımlanmış, bütün çalışan araçlarının belli bir programa bağlı olarak garaj giriş çıkışları düzenlenmiştir.
 
Bina perimetresinin dışında binanın giriş alanlarında Hırsız/Soygun İhbar Sistemi tesis edilmiş, ana giriş ve garaj girişte bulunan resepsiyon ve güvenlik mobolarına Video Interkom Sistemi tesis edilmiş giriş alanlarında ayrıca üst araması için Metal Kapı Dedektörü ve bagaj kontrolü için X-Ray Kontrol Cihazı kullanıma alınmıştır.
Bina içerisinde İnteraktif Yangın Algılama Sistemi ve özel alanlarda ise Yangın Algılama ve FM200 Söndürme Sistemi tesis edilmiştir. Yangın Algılama Sistemi; Acil Anons ve Genel Seslendirme Sistemine entegre edilmiş bütün acil anonslar bu sistem üzerinden yapılacak şekilde dizayn edilmiştir. Binada, acil durum olarak öngördüğümüz yangın, deprem, su baskını ve terör girişimleri anında hızla boşaltılabilmesi için Acil Çıkış ve Yangın Kaçış Yönlendirme sistemi kurulmuştur.
Çalışanların ve konukların resepsiyon ve garajdan girişlerini düzenlemek amacıyla Yarım ve Tam Boy Turnike, Swing Gate Sistemi tesis edilmiş ve bu sistemlerin üzerine Proximity Kartlı Geçiş Sistemi entegre edilmiştir.
Binaya tesis edilmiş bulunan entegre ve yüksek güvenlik içeren son teknoloji sistemlerin güvenlik yönetimi tarafından sevk ve idare edilecek şekilde bütün merkez cihazları güvenlik odasında toplanmıştır.