Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Türk Ekonomi Bankası A.Ş.

Türk Ekonomi Bankası, TEB Grubu’nun ilk kuruluşu olup 1927 yılında faaliyete başlamıştır. TEB Grubu şirketlerinin büyük bölümünün kurucusu ve hissedarı konumundadır.

Türk Ekonomi Bankası A.Ş.

Türk Ekonomi Bankası, TEB Grubu’nun ilk kuruluşu olup 1927 yılında faaliyete başlamıştır.   TEB Grubu şirketlerinin büyük bölümünün kurucusu ve hissedarı konumundadır.

1980’lerde bankalar genellikle ülke çapına yayılmış geniş şube ağları ile hizmet sunarken, TEB, o dönemlerde ağırlıklı olarak dış ticaret finansmanı ve yatırım danışmanlığı konularındaki faaliyetleri ile tanınmıştır.

Ülkemizdeki özel bankacılık faaliyetlerinin öncülüğünü yapan Türk Ekonomi Bankası,  Türk bankacılık sektöründeki saygın ve ayrıcalıklı konumunu, genişlettiği şube ağı, ürün ve hizmetlerinin çeşitliliğinin yanı sıra, yatırım, leasing, factoring, sigorta ve portföy yönetimi gibi finans sektörünün çeşitli alanlarındaki iştirakleri ile sürdürmektedir.

Şubat 2000’de halka açılan TEB’ in yüzde 84,25 oranındaki hissedarı TEB Mali Yatırımlar A.Ş. , 10 Şubat 2005 tarihinde dünyanın 6. , Euro bölgesinin en büyük bankası olan ve 87 ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Bu ortaklık; Türk finans sektörünün saygın ve güçlü markalarından biri olan TEB ile uluslararası bir marka olan BNP Paribas’nın güç ve deneyimlerini birleştirmiştir. Bu ortaklık anlaşması ile BNP Paribas; TEB Yatırım, TEB Leasing, TEB Factoring, TEB Sigorta, TEB Portföy Yönetimi ve Amsterdam’da bir Hollanda bankası olarak faaliyet gösteren TEB NV’de pay sahibi olmuştur.
 

İHTİYAÇ VE TALEP:

Türk Ekonomi Bankası tarafından, Genel Müdürlük, Operasyon Merkezi, Bölge Müdürlükleri, Hizmet Binaları ve Türkiye genelindeki tüm TEB şubeleri de dahil olmak üzere Elektronik Güvenlik Sistemleri tasarım ve uygulamaları talep edilmiştir.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Türkiye genelindeki Türk Ekonomi Bankası’na ait tüm Şubeler, Genel Müdürlük,  Operasyon Merkezi, Bölge Müdürlük ve Hizmet Binaları Senkron uzmanlığı ile kurulan Elektronik Güvenlik Sistemleri ile korunmaktadır.
 
2011 yılında gerçekleşen TEB & Fortis Bank birleşmesi sonrası her iki banka teknolojisinin ortak bir platformda birleştirilmesi amacıyla tüm şubelerdeki; Hırsız İhbar, Yangın Alarm, oda girişlerinin kontrol altına alınması amacıyla Kodlu Geçiş ve Kapalı Devre TV Sistemleri yeniden projelendirilmiştir.
 
Montaj, kurulum ve sistemlerin devreye alınarak operasyon binalarında bulunan güvenlik odasından sevk ve idare edilmesinin sağlanması, 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış olup, servis hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir.
 
Dudullu operasyon binasına tüm şubelere ait kamera görüntülerinin ve alarmlarının takibinin yapılabilmesi amacıyla, güvenlik merkezi kurulumu gerçekleştirilerek kesintisiz güvenlik çözümü sağlanmıştır.
 
Şubelerdeki Hırsız İhbar Sistemi ve Kapalı Devre TV Sistemleri birbiriyle entegre çalışmakta olup, herhangi bir alarm durumunda; Alarm Haber Alma Merkezi ile paralel çalışmakta olan Dudullu güvenlik odasına da ihbar gelmekte ve buna bağlı olarak, olay yerindeki ilgili kamera görüntüsü güvenlik odasına otomatik düşmektedir. Alarmların değerlendirilmesi operatör tarafından yapılmakta ve ilgili merkezi yazılıma alarm ile ilgili neden-sonuç bilgisi girilerek, haftalık rapor alınabilmektedir.