Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Otopark Güvenlik Bariyerleri, Yol Kesiciler ve Hızlı Kapılar

Bina, site, kampüs vb. alanların giriş/çıkışlarının; kartlı geçiş, RFID, UHF vb. kontrol ve yönetim sistemleriyle giriş yetkileri olan araçların beklemeden hızlı geçiş olanağı sunması geçişlerinin sağlanması amacıyla; otopark bariyerleri, elektromekanik veya hidrolik yol kesiciler ve mantar bariyerleri ile entegre kullanılmaktadır. Bu sayede ters yön girişleri, yaya yolları gibi sokak ve alanlar güvenli hale getirilebilmektedir.

Otopark Güvenlik Bariyerleri, Yol Kesiciler ve Hızlı Kapılar

20 yıldır araç kontrol sistemi içerisinde yer alan hızlı kapılar, özellikle yüksek güvenlik gerektiren bina ve tesislerde kullanılmaktadır. Güvenlik önlemi olarak kullanılmasının yanı sıra, günümüzde şık dizaynları ve yüksek teknolojik özellikleri ile, hem araç ve yayaların hem de şirketlerin ve yapıların güvenliğini garanti altına almaktadır.

Hidrolik Mantar Bariyerler; Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün faaliyet göstermiş olduğu bina, kampüs gibi yerleşkelerine araç ile yapılacak olan olası saldırılara karşı koymak ve araç geçişlerini kontrol altında tutmak amacıyla kullanılan sistemlerdir.

Son yıllarda ülkemizde de oldukça sık kullanılan bu sistemler, bomba yüklü araçlar ile yapılabilecek olası terör saldırılarına karşı, bu alanda kabul gören SD-STD-02.01 test standartlarına uygun, K4 dayanıklık seviyesi ile 650 KJoules gücündeki çarpışmalara dayanıklı anti-terör çeşitleri ile maksimum koruma sağlayabilmekte, ekonomik ömürleri süresince de en az 2 milyon hareket garanti etmektedirler.