Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Almaty Rixos Otel

262 oda, toplantı salonları, disko, barlar, restoranlar, kapalı havuz, sağlık merkezi, eğlence aktiviteleri ve mağazalarıyla 5 yıldızlı otel şehrin merkezinde tercih edilen mekanlardandır. 2.200 m²’lik alan spor salonu, sauna, Türk hamamı, kapalı bahçeler ve 7 masaj salonu için ayrılmıştır.

Almaty Rixos Otel

262 oda, toplantı salonları, disko, barlar, restoranlar, kapalı havuz, sağlık merkezi, eğlence aktiviteleri ve mağazalarıyla 5 yıldızlı otel şehrin merkezinde tercih edilen mekanlardandır.  2.200 m²’lik alan spor salonu, sauna, Türk hamamı, kapalı bahçeler ve 7 masaj salonu için ayrılmıştır.

Otel, dış cephe dekorasyon malzemeleri ve modern eğilimleriyle inşa edilmiş “eski şehir” mimari unsurlarını içerir. Otelin ortasında, konforlu oturma alanıyla bir avlu bulunmaktadır.
 

İHTİYAÇ VE TALEP:

Almaty Rixos Otel Honeywell Intagrarted Security Prowatch Kartlı Geçiş Sistemi otelde çalışan personel ve yangın kapılarını kontrol etmek amacıyla otomasyon-Yangın İhbar Sistemi ile entegre edilmesi sistemleri ve çözümleri talep edilmiştir.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Sembol İnşaat A.Ş. ile beraber üstlenilen Rixos Otel Kartlı Geçiş ve Entegrasyon Projesi Kazakistan eski başkenti Almaty şehrinde gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında otel çalışanlarını ve yangın çıkış kapılarının kontrolü ve sistemin Yangın İhbar Sistemi ile entegrasyonu sağlanmıştır. Proje süpervizörlük hizmeti ile sistemin kullanıcı düzeyinde eğitimi ve işletmeye geçişi yaklaşık 4 ay gibi bir sürede tamamlanmıştır. Rixos Otel’de çalışan tüm personelin yetkileri dahilinde;
-İşletme mekanlarına girişleri
-Talep edilen personelin anlık yer tespiti
-İşe geliş ve gidiş saatleri kontrolü ve muhasebeleştirilmesi
-Güvenlik unsuru ve yangın kapılarında kullanılan izlemeler ile otel misafirlerinin güvenliği sağlanmıştır.