Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Alarm Haberalma Merkezi Hizmetleri

Gücümüzü hizmet değerlerimizden alıyoruz.

Alarm Haberalma Merkezi Hizmetleri

Alarm Haberalma Merkezi; kendisine bağlı bulunan müşterilerine (abonelere) ait güvenlik panellerinin 7 gün 24 saat esasına göre telefon hatları yardımı ile uzaktan elektronik ortamda izlenmesi esasına göre çalışan, T.C. İçişleri Bakanlığının 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair kanunun 5'inci maddesi uyarınca yapılanmasını tamamlamış, emniyet birimleri ile ortak çalışan ve planlı ya da plansız resmi makamlar tarafından sürekli denetlemelere tabi tutaln İçişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş yarı resmi bir kuruluştur.

Abonelerimize ait tüm bilgi ve belgeler gizlidir ve ancak istenildiğinde emniyet birimleri ile paylaşılır. Yazışmalarımız "Hizmete Özel" dereceli gizliliğe sahiptir. Tüm çalışanlarımız güvenlik sorgulamasından geçirilmiş kişilerdir ve her biri yine İçişleri Bakanlığının onay yazısı ile göreve başlatılmıştır.
 

ALARM HABERALMA MERKEZİNDEN ALINACAK HİZMETLER NELERDİR?

Alarm merkezi kuran şirketlerin Emniyet/Jandarma harekat merkezlerine gönderecekleri alarmlarda uymaları gereken öncelik sıraları İçişleri Bakanlığı tarafından belirtilmiştir. Bir alarmın oluşması durumunda AHM operatörleri önceden belirlenen prosedürler doğrultusunda ilgili yerleri (polis, jandarma, itfaiye, ambulans ve sizi) arayarak durumdan haberdar eder. Müşterilerden ulaşan alarm (hırsızlık, tehdit, para tuzağı, panik butonu) yangın, sabotaj, acil yardım alarmı, arıza gibi bilgiler eğitimli operatörler tarafından bilgisayar ile analiz edilir. Gerekli önlemlerin alınması sağlanır. Operatörler titiz bir şekilde yanlış alarm ile doğru alarm arasındaki farkı ayırt ederek hatalı bildirileri engeller.