Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Caffe Nero

Caffè Nero, İngiltere’ye Avrupa’dakilere benzer, kaliteli bir kafe anlayışı getirmek amacıyla 1997 yılında kurulmuştur. Hedefleri arasında gerçek bir İtalyan kahve markası olmak, espresso bazlı birinci sınıf içecekler ve taze, kaliteli yiyecekler sunmak vardır.

Caffè Nero, İngiltere’ye Avrupa’dakilere benzer, kaliteli bir kafe anlayışı getirmek amacıyla 1997 yılında kurulmuştur.  Hedefleri arasında gerçek bir İtalyan kahve markası olmak, espresso bazlı birinci sınıf içecekler ve taze, kaliteli yiyecekler sunmak vardır.
2007 yılının başlarında Caffè Nero’nun yönetim değişikliği tamamlanmış ve şirket yaklaşık 500 milyon dolarlık piyasa değeriyle İngiltere’nin en büyük özel ve bağımsız kahve şirketi olmuştur.

Yine 2007 yılında şirketin ilk yurtdışı mağazası Türkiye’de açılırken, İngiltere’deki tren istasyonlarında da Nero Express mağaza konseptinin de temeli atılmıştır. Türkiye’de ilk kez İstinye Park şubesi ile hizmet vermeye başlayan Caffè Nero, aynı zamanda Türkiye ortağı Işık Keçeci Aşur ile gerçekleştirdiği ortak girişim sayesinde Türkiye’de kahve sektöründe gerçekleştirilen ilk ortaklık olma özelliğini de taşımaktadır.
Bugün Caffè Nero, Türkiye’de 6’sı Nero Express olmak üzere İzmir, Ankara ve İstanbul’da toplam 35 mağazada hizmet vermektedir. Uluslararası arenada da 500’ün üzerinde mağazası ile birlikte toplam çalışan sayısı 4000’den fazladır. Kahve kültürünün bir parçası haline gelen Caffè Nero, en çok tanınan ve beğenilen kahve markalarından da biri olmuştur.

İHTİYAÇ VE TALEP:

Caffe Nero Türkiye genelinde bulunan tüm mağazalarının güvenliğini sağlamak amacıyla güvenlik sistemleri talebinde bulunmuş ve keşif sonucunda mağazaların Hırsız İhbar Sistemi, Kapalı Devre TV Sistemleri, Kodlu Geçiş Sistemi ve Yangın İhbar Sistemlerine ihtiyaç olduğu saptanmıştır.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Caffe Nero ‘nun tüm ihtiyaçlarına çözüm olarak Türkiye genelindeki tüm mağazalarına Hırsız İhbar Sistemi, Kapalı Devre TV Sistemleri, Kodlu Geçiş Sistemi ile Yangın İhbar Sistemlerinin çözümleri projelendirilmiştir.  Cihaz yerleşim projeleri ve cihaz montajları, sistemlerin devreye alınması ile servis hizmetlerinin verilmesi Senkron tarafından sağlanmaktadır. Kurulan sistemler ile tüm mağazaların merkezden izlenebilmesi ve görüntülerin kopyalanabilmesi imkanı sunulmuştur.