Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Akıllı Anahtar ve Varlık Yönetim Sistemi

Anahtar Yönetim Sistemi ürünlerini kullanmadaki asıl amaç anahtarları veya değerli varlıkları güvenli olarak depolamanın yanı sıra anahtarı teslim alan kişiye sorumluluk yüklemek ve anahtarları veya ekipmanı zamanında geri getirmesini sağlamaktır.

Anahtar yönetim yazılımı kimin, hangi anahtara, ne zaman erişebileceğinin yönetilmesine imkan vermekte olup sistem anahtarlarının kimin tarafından, ne zaman alındığının canlı olarak izlenmesine ve geçmişteki denetim takiplerinin görülmesine olanak sağlamaktadır.

Anahtarı almaya yetkili personel, kartlı geçiş sistemi kartıyla, parmak izi ile veya sadece şifresini girerek anahtar dolabını açabilir ve bu aşamada personele tüm anahtarlara erişim vermek yerine sadece yetkili olduğu anahtarlara erişim yetkisi verilebilmektedir.

 

Bunların yanı sıra özel sürücü kontrol mekanizması ile üflemeli alkol testi yaparak sürücülerin alköllü iken anahtarları alması engellenebilmektedir.

Aynı zamanda sistem akıllı telefonlar üzerinden kullanıcı takibi de sunmaktadır.

Varlık Yönetim Sistemi de aynı şekilde çalışmakta olup hassas ve değerli ekipmanların güvenli şekilde saklanmasına ve erişimin kontrollü olarak yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Ürün çeşitlerine, akıllı telefonu devreye sokan takip sisteminin eklenmesiyle birlikte artık bakım personelinin veya güvenlik görevlilerinin rotaları ve günlük işleri de yönetilebilmektedir.