Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

T.C. Sağlık Bakanlığı Beykoz Devlet Hastanesi

Beykoz Devlet Hastanesi 1955 yılında S.S.K. Dispanseri olarak hizmete başlamıştır. 1962 yılının Temmuz ayında 241 ruhsatlı yatak kapasitesiyle S.S.K. Paşabahçe Hastanesi olarak hizmete devam etmiştir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Beykoz Devlet Hastanesi

Beykoz Devlet Hastanesi 1955 yılında S.S.K. Dispanseri olarak hizmete başlamıştır. 1962 yılının Temmuz ayında 241 ruhsatlı yatak kapasitesiyle S.S.K.   Paşabahçe Hastanesi olarak hizmete devam etmiştir.
1970 yılı başlarında kurumun Okmeydanı ve Göztepe Hastaneleri açılana dek Eğitim Hastanesi düzeyinde hizmet vermiştir.
1 Ağustos 2009 tarihinden itibaren, Beykoz Devlet Hastanesi ile Paşabahçe Devlet Hastanesi tek başhekimlik altında birleştirilerek hizmetlerin Beykoz Devlet Hastanesi adı altında yürütülmesine karar verilmiştir.   ‘’BEYKOZ DEVLET HASTANESİ TEPEÜSTÜ EK HİZMET BİRİMİ ‘’olarak hizmete devam etmektedir. Halen faaliyetlerini Sağlık Bakanlığı’ na bağlı olarak İstanbul Beykoz Devlet Hastanesi ismi ile sürdürmektedir. İstanbul Beykoz Devlet Hastanesi T.C. Sağlık Mevzuatına tabidir ve bu kanun ve yönetmeliklere uygun olarak çalışmaktadır. Hak sahibi olarak tanımlanan, tedavi ve tanı talebinde bulunan hastalar veya sahiplerini, herhangi bir nedenle sağlık kontrolü amacıyla gelen şahısları, sosyal güvenlik kurumlarını, resmi veya özel diğer kuruluş ve hastaneleri kapsamaktadır. Kalite Yönetim Sistemi,  yukarıda sayılan hak sahiplerine odaklanarak tasarlanmıştır. Hastaların ve çalışanların beklentilerini daha iyi karşılayacak koşulları sağlamak için gerek altyapıya gerekse hizmet çeşitliliğine ve kalitesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir.
 

İHTİYAÇ VE TALEP:

T.C. Sağlık Bakanlığı Beykoz Devlet Hastanesi 4 ana bina ve 2 farklı ek binanın Analog Kapalı Devre TV Sistemleri kurulumunun gerçekleştirilmesi talep edilmiştir.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Beykoz Devlet Hastanesi’nin 2012 yılında güvenlik kamerası kurulum ve montaj ihtiyaçları karşılanarak, teknik şartnameye uygun olarak sistem kurulumları gerçekleştirilmiştir.
4 ana bina ve 2 farklı ek binanın Analog Kapalı Devre TV Sistemleri Projesi, 155 adet iç ortam, 30 adet harici ortam kamera ve 8 Adet Speed Dome Kamera ile proje 90 gün gibi kısa bir sürede kuruma teslim edilmiştir.
Devreye alınan kameralar için özel bir izleme odası yapılarak ilgili güvenlik personeli bu güvenlik odasında 24 saat izleme yapabilmektedir. Kuruma yapılan kamera güvenlik sistemi 90 gün boyunca kamera görüntülerini belleğinde saklayabilecek yedekli bir yapıda tasarlanmıştır.
 
Beykoz Devlet Hastanesi,  Kapalı Devre TV Sistemleri Projesi ile hastane ve çevresindeki ilgili personel ve hasta / hasta yakınlarının güvenlik tedbiri amaçlı görüntüleri kayıt altına alınmıştır.
 
Hastane ve çevresinde hırsızlık, gasp, yaralama gibi adli vakaların yaşanmasında caydırıcı olup bu gibi olayların mahkeme boyutunda ilgili mağdurların mağduriyetini ispatlamasında yardımcı olmaktadır.