Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Çevre Güvenlik Sistemleri

Özel mülkiyet sınırlarının hırsızlık amaçlı girişimlere karşı korunması ve tehdidin en dış çevrede algılanmasına yönelik oluşturulan bir güvenlik önlemidir. Aktif Kızılötesi Bariyer, Harici Pır dedektör ve Mikrodalga Dedektörlerinin yanı sıra, fens üzeri algılayıcı ve toprak altı Çevre Çit Algılama bu alandaki en önde gelen sistemlerdendir.

Çevre Güvenlik Sistemleri

Elektronik Güvenlik Sistemlerinin en dış halkası olan Çevre Güvenlik Sistemleri, korunacak mekanların mümkün olan en dış bölgesini (bahçe, duvar, çit gibi) çevreleyen hat boyunca, diğer elektronik güvenlik sistemlerine entegre edilerek tesis edilir. Böylece, tehdidin izleme ve kayıt altına alınabilmesi, belirlenen sınırların izinsiz olarak aşıldığı noktaya otomatik olarak yönlendirme yapılabilmesi ve şüpheli durumların incelenebilmesi için geçmişe dönük alarm kayıtlarının operatör bazında arşivleme yapılabilmesi sağlanır.

Çevre güvenliği ve fiziksel izinsiz giriş tespiti, kritik altyapı ve büyük ölçekli ticari kompleksler için hayati önem taşımaktadır. İster resmi ve askeri özel mülk tesisler olsun ister ticari- endüstriyel alanlarlarda olsun önemli tüm bölgelerde güvenilir ve verimli, riskleri ortadan kaldıran bir sisteme sahip olunması günümüzde önem kazanmaktadır ve zorunludur. Video izleme benzeri diğer teknolojilerle birlikte, otomatik kamera izleme, zoom, nesne sınıflandırması, genel haritalar üzerinde görselleştirme ve benzerleri sayesinde otomatik, gelişmiş doğrulama ile bir araya getirilmiş çok yüksek tespit kalitesi elde etmek mümkündür. Kritik altyapı bölgelerinde daha iyi güvenlik sağlamanın yolu, birden fazla güvenlik teknolojisini bir araya getirmektir. Gelişmiş uyarı amacıyla iç mekan tespit sistemleri çevre koruma ile genişletilebilirken çit ve aktif IR, çit ve mikrodalga, hareket ve video izleme veya bunların kombinasyonu gibi birden fazla teknoloji çevre güvenliğinde bir araya getirilebilmektedir.

Çevre güvenlik cihazları ile binanın tüm çevresi ve bahçe alanı kontrol altına alınmaktadır. Böylece, dış çevre duvarı üzerinden gelebilecek her türlü istenmeyen sızma/girişler panel veya yazılım üzerinden izlenerek ilgili durumlarda sesli ve ışıklı uyarı verebilmektedir, ayrıca Kapalı Devre TV Sistemi ile de entegre edilebilmektedir.