Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Geçiş Kontrol Sistemleri

Güvenlik ve puantajlama alanında önemli bir uygulama haline gelen kartlı geçiş sistemleri iş verimliliği ve düzenin oluşturulmasına ilişkin hizmet özellikleriyle de öne çıkmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemleri

Entegre Elektronik Güvenlik Sistemlerinin, vazgeçilmez bir parçası olan Geçiş Kontrol Sistemleri, kamusal binalarda çeşitli işletme, hastane, okul, yurt, laboratuar, fabrika ve özel alanlarda, residence, AVM vb., insanların yoğun olduğu alanlarda giriş-çıkışların denetlenmesi, yetkili olmayan kişilerin engellenmesi, yüksek güvenliğin sağlanması ve bu bilgilerin elektronik ortamda raporlanabilmesi amacı ile oluşturulmuştur. Bu sistemler, binanın güvenilirliğini arttırırken, çalışma saatlerinin değerlendirilmesiyle çalışma disiplininin oluşması açısından da somut veriler sunmaktadır. Bilgisayar tabanlı veya bilgisayara bağlı olmaksızın, güvenlik düzeyine ve önemine bağlı olarak kartlı ve biyometrik sistemlerle uygulanan geçiş kontrol sistemleri aynı zamanda izleme sistemleriyle de entegre olabilme özelliklerine sahiptir.

Geçiş Kontrol Sistemlerinde, güvenlik amaçlı kullanımda daha çok Proximity ve Mifare olmak üzere, manyetik, barkodlu ve üzerine kredi yüklenebilen akıllı okuyucular, hiç karta gerek duymadan şifre yöntemi ile çalışan cihazlar ayrıca parmakizi, yüz tanıma ve damar tanıma sistemleri ile de geçiş sistemi kullanılabilmektedir. Bir merkezden yazılım vasıtası ile kontrol edilebildikleri gibi bağımsız çalışabilen modelleri de vardır. Bu sistemler ile dead-man (bölgede bulunan kişinin hareketsizliği), last-man (boş bölgede hareket algılama) ve man-trap (bölgede yetkisiz kişi algılama) gibi senaryolar bölge güvenliği için kullanılabilmektedir.