Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Kapalı Devre TV Sistemleri

Bina ve tesislerin güvenlik amacıyla izlenmesi ve kayıt altına alınması için kullanılan Kapalı Devre TV Sistemleri güvenliğin yanı sıra satış amaçlı süreçlerin kontrolü ve iş geliştirme gibi alanlarda da kullanımı oldukça yaygınlaşmış olan temel güvenlik çözümlerinden biridir.

Kapalı Devre TV Sistemleri

Teknolojinin hızla gelişmesi ile, günümüzde Kapalı Devre TV Sistemleri, güvenlik amacının yanı sıra; satış, personel performansı kontrolü, iş geliştirme gibi farklı fonksiyonları denetleme amacıyla da kullanılmaya başlanmıştır. Kapalı Devre TV Sistemi tek bir noktadan farklı mekanların izlenmesini ve kayıt altına alınmasını da mümkün kılmaktadır.

Kapalı Devre TV Sistemleri portföyünde geniş bir ürün yelpazesi kullanılmaktadır. Müşterinin ihtiyacı ve bütçesi doğrultusunda; sistem, ekonomik analog kameralardan yüksek çözünürlüklü 4K kalitesinde ve H265 video sıkıştırma formatında IP kameralarla; Dijital Kayıt Cihazından, LAN/ WAN uyumlu video iletim sistemlerine her tip ve büyüklükte tasarlanabilir. Bu sistemler, Hırsız İhbar, Çevre Güvenlik, Yangın Algılama ve Geçiş Kontrol Sistemleri dışında, POS cihazı, para sayma makinaları vb. entegre edilebilir.

Altyapı ve işletme maliyetlerindeki avantajlarından, çeşitliliğinden ve görüntü kalitesinden dolayı tüm üreticilerin ARGE yatırımlarını hızlandırdığı IP tabanlı sistemler, kurumların bilgisayar ağ yapılarının artık yüzlerce kameradan gelen veriyi taşıyabilecek kadar güçlenmiş olması ve IP kameraların sunmakta olduğu kaliteli görüntünün, güvenlik birimlerinin işlerini daha verimli yapmalarına yardımcı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca birden fazla lokasyona giriş yapabilecek, giriş yapan kişilerin IP Kapalı Devre TV Sistemlerine ait kameralar vasıtasıyla güvenlik kontrol noktalarında; bina turnike girişlerinde, bina resepsiyon geçişlerinde, bina içindeki yetkiye bağlı sirkülasyonunun tanımlanmasında geçiş yetkileri “Biyometrik Okuyucular” ile sağlanabilmektedir. Ayrıca Kapalı Devre TV Sistemi; akıllı video analiz senaryoları (Sınır Güvenliği, Şüpheli Bagaj, Bölge İhlali, Nesne Sayma, Takip Modülü,Yoğunluk Haritası, Kayıp Obje Algılama, Yön Takibi) ile, oluşabilecek tehditleri önceden algılayarak engellemektedir. Video analiz ile alarm durumu olmadığı sürece aktif olarak görüntülerin izlenmesine gerek kalmaz.

Bina ve tesislerin güvenlik amacıyla izlenmesi ve kayıt altına alınması için kullanılan IP Kapalı Devre Tv Sistemleri sistemleri, güvenliğin yanı sıra satış amaçlı süreçlerin kontrolü ve iş geliştirme gibi alanlarda da kullanımı oldukça yaygınlaşmış olan temel güvenlik çözümlerinden biridir.

DVR, NVR ve yönetim yazılımlarının dahil olduğu Dijital Kayıt & Görüntü İletim Sistemlerinde, kameraların özelliklerinin ortama en uygun olanının seçilmesinden daha önemli olan, bu kameralardan gelen görüntülerin kayıt altına alınması, gerektiğinde kayıtların izlenmesi, network ile cihaza herhangi bir noktadan bağlanarak gereken kayıtların görüntülenmesi ve istendiğinde görüntülerin transfer edilebilmesidir.

Fiber Optik İletişim Sistemleri ve Video Network ise; Kapalı Devre TV Sistemlerinin kablolama alt yapısı ile birlikte; alarm, kontrol ve her türlü data sinyallerinin, yüksek kalitede, uzak mesafelere, güvenli şekilde taşınması ve aynı şekilde sahadan gelen bilgilerin merkezde birleştirilerek değerlendirilmesini sağlamaktadır.