Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Corvus Vineyard

Çanakkale Bozcaada’ da yılda 400 ton üzüm işlenerek, 400 bin şişe şarabın yapıldığı, Corvus Vineyard kurucusu mimar Sn. Reşit Soley tarafından, 2004 yılından itibaren aşamalar halinde büyütülen ve bugün ilave tesisler ile büyümeye devam eden fabrika binası, Bozcaada’nın 3000 yıllık bağcılık ve şarapçılık tarihine yeniden canlandırma misyonu ile kurulmuştur.

Corvus Vineyard

Çanakkale Bozcaada’ da yılda 400 ton üzüm işlenerek, 400 bin şişe şarabın yapıldığı,  Corvus Vineyard kurucusu mimar Sn. Reşit Soley tarafından, 2004 yılından itibaren aşamalar halinde büyütülen ve bugün ilave tesisler ile büyümeye devam eden fabrika binası, Bozcaada’nın 3000 yıllık bağcılık ve şarapçılık tarihine yeniden canlandırma misyonu ile kurulmuştur.
 

İHTİYAÇ VE TALEP:

Corvus Vineyard tarafından, fabrika binaları ile birlikte şişeleme,  depolama ve diğer yardımcı hizmet binalarını da içine alacak şekilde Elektronik Güvenlik Sistemleri tasarımı yapılarak, sistem kurulumları talep edilmiştir.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Öncelikle diğer bütün sistemler ile entegrasyon sağlanacak şekilde fabrika ve ofis binalarına Konvansiyonel Yangın İhbar Sistemi kurulmuştur. Fabrika binası etrafına, çevre çit sınırından başlayacak şekilde Aktif Infrared Sensörlü Çevre Güvenlik Sistemi tesis edilmiş ve bu sistemin çevre aydınlatma sistemine entegrasyonu sağlanmıştır.

Bina çevresi ve açık alanlarda; kullanılan yüksek teknolojili kameralar, hareket sensörleri ile entegre edilerek Kapalı Devre TV Sistemi kurulmuştur. İmalat, şişeleme ve depolama alanlarında ise; çok düşük ışık seviyelerinde dahi çalışabilen kameralar kullanılarak, elde edilen tüm görüntüler 60 günlük kayıt ortamında saklanabilecek,  güvenlik merkezi dışında ofislerden ve uzaktan izlenebilecek şekilde programlar ile çalışan dijital kayıt cihazlarına yüklenebilmektedir.

Kapalı Devre TV Sistemi ayrıca Çevre Güvenlik ve Dahili Güvenlik Sistemleri ile tam entegre olduğundan oluşan alarmlara ait kayıt görüntüleri öncelikli olarak uzaktan erişim ile istenen monitörlere gönderilebilmekte ve sistem yönetimi yapılabilmektedir. Ayrıca fabrika binası içinde verilen yetkiler doğrultusunda personelin sirkülasyonunu sağlayan Kartlı ve Kodlu Geçiş Sistemi tesis edilmiştir.
Elektronik Güvenlik Sistemlerinde en yeni ve yüksek teknolojiye sahip ürünler kullanılarak sistem tasarımı yapılmıştır. Kapalı Devre TV Sistemleri üzerinden Corvus Vineyard Bozcaada yerleşkesinin İstanbul’daki merkez ofisinden de kesintisiz izlenmesi ve kayıt altına alınması sağlanmıştır.