Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Kurşun Geçirmez Cam & Güvenlik Cam Filmi

Kurşun Geçirmez Cam & Güvenlik Cam Filmi

Kursun geçirmeyen camlar, normal camlar gibi görünse de içinde bulunan bazı kimyasal maddeler sayesinde kurşun geçirmez hale gelebilmektedir. Sıradan bir cam ile farklı özellikleri taşıyan kurşun geçirmez camlar özellikle üst düzey koruma gerektiren durumlarda kullanılmaktadır. Dünya üzerinde bir çok araç ve konutlarda kurşun geçirmez cam kullanılmaktadır.

Kurşun geçirmez bir camın yapılışında sıradan cam katmanları arasına yerleştirilen polikarbonatlar oluşturmaktadır. Kurşun geçirmez camlar, hedefe yönelen herhangi bir nesnenin enerjisini emerek yavaşlamasına, hatta durma noktasına kadar getirmektedir. Cam katmanları arasında bulunan polikarbonat sayesinde görülen bu özellik camların daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Saldırılara karşı önemli bir yapı olan kurşun geçirmez camlar yapılara uygulandığında kişilerin can güvenliğini en üst seviyede korumaktadır.

Güvenlik cam filmleri camın iç kısmına kolayca monte edilir ve görünmezlik özelliği ile koruma sağlar. Özel bir yapıştırıcı ile birbirlerine tutturulmuş dayanıklı ve pürüzsüz özel Mylar dereceli polyester katmanlarından oluşan bu film, camı bir bütün olarak tutmak amacıyla üretilmektedir. İnsanları dağılan cam parçacıklarından korur, yaralanmaları azaltır, mülkünüzü korur, camı kıran soyguncular için caydırıcıdır. Ultraviole ışınlarını %99 oranında engeller ve şeffaf olduğu halde güvenlik cam filmleri güneş ısısını % 16 - % 20 oranında geri yansıtmaktadır.