Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonları

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları üç ortaklı bir kurum olup, Doğuş Otomotiv, TÜV SÜD ve Bridgepoint’tir. Firmaları tarafından 2008 tarihinden itibaren faaliyete geçmiştir.

 Tüvtürk Araç Muayene İstasyonları

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları üç ortaklı bir kurum olup, Doğuş Otomotiv, TÜV SÜD ve Bridgepoint’tir. Firmaları tarafından 2008 tarihinden itibaren faaliyete geçmiştir.

Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olarak uluslararası standartlarda gerçekleştirdiği periyodik araç muayenesi hizmeti ile trafik ve araç güvenliğine katkı sağlamayı hedefleyen, konusunda uzman 196 araç muayene istasyonu, 3 motosiklet muayene istasyonu ve 73 gezici istasyondan oluşan Tüvtürk,  3500 çalışanı ile Türkiye’nin tamamında hizmet vermekte ve yılda 6 milyona yakın aracın periyodik ve yola uygunluk muayenelerine,  1 milyona yakın aracın ise egzoz gazı emisyon ölçümünü gerçekleştirmektedir.
 

İHTİYAÇ VE TALEP:

TÜVTÜRK güvenlik ve kalite yönetimi birimleri tarafından, araç ve kullanıcılarının, önce güvenlik ve akabinde çalışanların kalite yönetimi için izlenmesi ve 180 gün kayıt altına alınması, ayrıca istasyonların hırsızlık ve soygun girişimlerine karşı korunması amaçları ile firmamız tarafından Elektronik Güvenlik Sistemleri kurulumu tasarlanmış ve projesi geliştirilerek uygulanmıştır.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Türkiye genelindeki taşıt muayene istasyonlarında kapasitesine bağlı olarak; araç kanallarının detaylı güzergahları, araç giriş- çıkış kapıları, diğer tüm bölge, alan ve odalar ile vezneleri kapsayacak şekilde konumlandırılan kameralar ile 180 günlük minimum kayıt sağlayacak özellikte dijital kayıt cihazını içeren Kapalı Devre TV Sistemi ile donatılmıştır. Sistem ayrıca İstanbul Genel Müdürlük Binasında bulunan güvenlik merkezi ile online uzaktan erişim yapılabilmekte ve merkezden bütün istasyonların kayıtlarına hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir.
Taşıt muayene istasyonlarına ayrıca hırsızlık ve soyguna karşı, uzaktan erişim yapılabilen güvenlik panelleri tesis edilmiştir.  Paneller 7/24 bağlı bulundukları alarm merkezinden izlenmektedir.