Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Vodafone

Vodafone, İngilitere’de kurulan ilk GSM operatörü olarak 1 Ocak 1985 tarihinde İngiltere’nin ilk mobil görüşmesini yapmıştır. Şebekenin adı, cep telefonları üzerinden ses ve veri servislerinin sunulmasını simgelemek amacıyla Vodafone olarak seçilmiştir.

Vodafone

Vodafone, İngilitere’de kurulan ilk GSM operatörü olarak 1 Ocak 1985 tarihinde İngiltere’nin ilk mobil görüşmesini yapmıştır.  Şebekenin adı, cep telefonları üzerinden ses ve veri servislerinin sunulmasını simgelemek amacıyla Vodafone olarak seçilmiştir.

İştirakleri, ortakları ve yatırımlarıyla Avrupa Kıtası’nda, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Uzak Doğu’da önemli bir konuma sahip olan Vodafone Grup, dünyanın en büyük mobil iletişim şirketidir.  Vodafone Grup, ses ve veri iletimi de dahil olmak üzere, 5 kıtada geniş bir yelpazeye sahip mobil telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır.

5 kıtada 30 ülkede faaliyet gösteren ve gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu’nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, 30 Haziran 2012 itibarıyla hizmet sunduğu 18.4 milyon abonesiyle Türkiye’nin 2. büyük mobil iletişim şirketidir.
 

İHTİYAÇ VE TALEP:

Vodafone Türkiye, ülkemize yapmış olduğu yatırımlar ile bünyesine eklediği Santral, Arşiv ve Bölge Binalarında ihtiyaç duyduğu Soygun, Yangın Algılama ve Gazlı Söndürme Sistemleri ile doğabilecek yangın, hırsızlık girişimi gibi durumlarına karşı korunmasına yönelik tasarım,  uygulama talepleri olmuştur.
 

SİSTEM TASARIMI VE ÇÖZÜM:

Vodafone Türkiye bünyesindeki santral, sistem ve arşiv binaları gibi değerli ve yüksek önem arz eden bilgilerin tutulduğu özel odalarda kullanılmak üzere çapraz yerleşim (cross zone) esasına göre yerleştirilen, farklı çalışma prensiplerine haiz dedektörlerden gelen alarm sinyallerinin söndürme sistemini aktive etmesi esasına göre meydana gelebilecek herhangi bir yangın durumunda kayıpların yaşanmaması ve bilgi kaybının önlenmesi için Gazlı Söndürme Sistemleri kurulmuştur.