Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Türkiye İş Bankası A.Ş.

Türkiye İş Bankası Türkiye’ de Cumhuriyet döneminde kurulan ilk ulusal bankadır. Türkiye’nin en büyük özel sermayeli bankası olan İş Bankası Atatürk’ ün direktifleriyle İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan kararlar doğrultusunda Büyük Taarruz’ un yıldönümü olan 26 Ağustos 1924 tarihinde kurulmuştur.

Türkiye İş Bankası A.Ş.

İhtiyaç ve talep:

Bankanın Güvenlik Yönetimi tarafından, bütün hizmet T. İş Bankası Destek Hizmetleri ve Satınalma bölümü tarafından; Nakit Saklama Merkezleri için, yüksek çözünürlüklü kameralar ile İstanbul’daki Genel Müdürlük binasından erişim yapılarak sevk ve idare edilebilecek minimum 60 günlük kaydı saklayabilecek dar bantta çalışabilen Kapalı Devre TV Sistemlerinin tasarımı ve uygulaması talep edilmiştir.

Sistem Tasarımı ve Çözüm

T. İş Bankası bünyesindeki Nakit Saklama Merkezleri için, firmamız tarafından tasarlanan projede, yüksek yoğunluklu Türk lirası ve dövizden oluşan para trafiğinin kontrol edilerek sayıldığı, ayrıştırıldığı, banknot haline getirilerek yurtiçi ve yurtdışı şubeler ile Merkez Bankasından gelen ve Merkez Bankasına gönderilen paranın; zırhlı araç kapısından itibaren kesintisiz olarak yüksek çözünürlüklü kameralar ile kayıt altına alındığı, para ve kıymetli evrakların banknot haline getirilerek özel torbalara istiflenip ilgili yerlere gönderilene kadar geçen bütün iş süreçlerinin kesintisiz kayıt altına alınmasını, uzaktan erişiminin sağlanarak Genel Müdürlükten online izlenmesini ve istendiğinde 60 günlük database kayıtlarına ulaşılması sağlanmaktadır.