Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Garanti Bankası

Garanti Bankası iki güçlü kurum olan Doğuş Holding ve Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A. (BBVA) şirketleri tarafından eşit ortaklık ilkesiyle yönetilen Türkiye bankacılık ve finans sektörünün en önemli bankalarındandır.

Garanti Bankası

İhtiyaç ve Talep

Bankanın Güvenlik Yönetimi tarafından, bütün hizmet noktalarının ve yönetim binalarının aşağıdaki hususlar doğrultusunda yapılandırılması talep edilmiştir.

  • Sistemlerde yeni ve en son teknolojiye sahip marka ve ürünlerin kullanılması,
  • Sistemler arasında entegrasyon sağlanması,
  • Sistem kurulumlarına bağlı olarak beklenen verimlilik artışının sağlanması,
  • Sistemlerin az personel ile merkezi yönetim tarafından kolay yönetilmesi,
  • Sistemlerin sağlamlığı ve düşük bakım maliyeti,
  • Sistemlerin gerekliliğinin ve yeterliliğinin sağlanması,
 

Sistem Tasarımı Ve Çözüm

Şube ve ATM’lerde kurulan Kapalı Devre TV Sistemlerinde; yüksek teknolojili, bütün fonksiyonları Güvenlik Merkezinden kontrol edilebilen, WDR, Day&Night kameralar kullanılmıştır ve bütün kameralar lokal olarak dijital video kayıt cihazlarına bağlanmasıyla minimum 60 günlük kayıt saklanmakta, ayrıca banka için özel geliştirilen çok düşük bant genişliğinde çalışabilen ve alarm merkezine çok hızlı bağlanabilen, minimum 120 günlük kayıt saklayabilen ATM kayıt cihazları ve darbeye dayanıklı Dome kameralar kullanılmıştır.

Kapalı Devre TV Sistemi, şubelerdeki Hırsız/Soygun İhbar Sistemi ile tam entegre olduğundan, oluşan alarmların kayıt görüntüleri anında bankanın alarm merkezinden izlenebilmesinin yanı sıra, canlı ve kayıt görüntüleri akıllı telefonlardan da izlenebilmektedir. Sistemler güvenlik merkezinden minimum personel kullanılarak yönetilmektedir.

Şube ve ATM’lerde kurulan Hırsız/Soygun ve Yangın İhbar Sistemleri ise; Kapalı Devre TV ve Kartlı Geçiş Sistemlerine entegre çalışmakta ve alarma bağlı kamera görüntülerinden, detaylı kayıtlar alınması sağlamaktadır.

Şubelerde kurulan Geçiş Kontrol Sistemlerinde ise; uzaktan erişim ile Güvenlik Merkezinden sevk ve idare edilebilen,  sınırsız genişleme özellikli geçiş kontrolü ile birlikte; PDKS  raporları da üretebilen sistem raporlarını şubede ve/veya Genel Müdürlükte ayrı ayrı üretebilmektedir. Geçiş Kontrol Sistemi ile kamera sistemi tam entegre çalışmaktadır.

Şubeler sistem odalarına kurulan bağıl nem ve yüksek ısı  ihbar sistemleri  ise; IT Storage ve Networking cihazlarının bağıl nem ve set edilen ısı değerlerinin altında ve/veya üstündeki durumlarda, oluşan alarmların alınmasına bağlı olarak, bu üniteler uzaktan yönetilmekte ve yapısal zarar görmesi önlenmektedir.

Garanti Bankası, dinamik çalışma modeli, yenilikçi ürün ve hizmetlerine entegre ettiği teknolojilerine; 1997 yılında bankacılık sektöründe örneği bulunmayan, Alarm Haber Alma Merkezini bünyesinde kurarak bütün şube, ATM ve hizmet binalarındaki Elektronik Güvenlik Sistemlerinin, Güvenlik Merkezinden sevk ve idare edilmesine başlamıştır. Bugün de müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya güvenlik teknolojilerini yenileyerek devam etmektedir.

Garanti Bankası, bünyesindeki  Alarm Merkezine bağlı;

75 bin adet sensör ve 30 bin adet kamera ile toplam 100 binin üzerinde güvenlik sensörünü 7 gün 24 saat, sahip olduğu yetkin ve dinamik Güvenlik Personeli ile sevk ve idare etmektedir.