Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Doğuş Yayın Grubu

Doğuş Yayın Grubu öncü, yenilikçi ve istikrarlı kimliğiyle Türkiye’de medya sektörüne yön veren Doğuş Grubu şirketidir.

Doğuş Yayın Grubu

Doğuş Yayın Grubu öncü, yenilikçi ve istikrarlı kimliğiyle Türkiye’de medya sektörüne yön veren Doğuş Grubu şirketidir.
NTV’nin 1999’da gruba katılmasının ardından faaliyetlerine başlayan grup, 1999’dan bugüne MSNBC, CNBC, National Geographic ve Condé Nast gibi dünya çapında önemli marka ve kuruluşlarla çalışmaktadır. Grup, bünyesine 2011 yılında kattığı Türkiye’nin ilk özel televizyonu STAR TV ile de izleyici kitlesini genişleterek ana kanallar arasında yerini almıştır. Bunlara ek olarak müzik, spor, eğlence konseptleri grup çatısı altında bulunan Kral TV, NTV Spor, NTV Spor Smart HD, e2 tematik TV kanalları aracılığıyla Türkiye de ve Dünyadaki izleyicileriyle buluşmaktadır.
 

İHTİYAÇ VE TALEP:

Doğuş Yayın Grubuna bağlı hizmet binalarının (idari bina, stüdyolar vb.) can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak projelendirme, sistem tasarımı ve uygulanması talep edilmiştir.
 

SİSTEM TASARIMIM VE ÇÖZÜM:

Müşterimiz ihtiyaçları ve BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK uyarınca Yangın İhbar Sistemi, Acil Anons ve Seslendirme Sistemi projelendirilmiş ve uygulaması yapılmıştır.
Bina girişi Turnike Sistemi, canlı yayın odaları vb. idari katlara Kartlı Geçiş Sistemi uygulaması yapılarak yetkisiz girişlerin önlenmesi, yetkili geçişlerin ise kayıt altına alınarak raporlanması sağlanmıştır. Kapalı Devre TV Sistemiyle de binanın iç ve dış güvenliği ile giriş ve çıkışlar görüntülü kayıt sistemi ile kayıt altına alınmaktadır. Olası bir acil durum senaryosunda,  (Yangın,  deprem vb.) tahliyenin sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla da akıllı bina konsepti oluşturulup, tüm sistemler arasında entegrasyon sağlanmıştır.
Bu entegrasyonla birlikte; Kartlı Geçiş Sistemleri ve Acil Anons Sistemleri devreye girerek tüm kapıların ve turnikelerin açık konuma gelmesi sağlanarak acil anonsla birlikte binanın güvenli bir şekilde tahliye edilmesini sağlayıcı uyarılarda bulunmaktadır.
Girişlerde yer alan turnikeler, güvenlik amacıyla kurulmuş olmasının yanı sıra görsel olarak şık bir görünüm de sağlanmıştır. Aynı zamanda kurulumu gerçekleştirilen tüm sistemler tek bir kontrol merkezinden kolay ve anlaşılır bir şekilde yönetilmektedir.