Yönetim Kurulu Toplantısı 2021/1 Toplantı Gündemi

15.01.2021 tarihinde yapılan 2021/1 sayılı Yönetim Kurulu Toplantımıza, Yönetim Kurulu Başkanımız Bülent ÇOBANOĞLU ile birlikte Sayın Semih ERK, Sayın Dr. M. Faik ÖZTUNÇ, Sayın Osman Nezihi ALPTÜRK, Sayın Yusuf Murat Bıçak ile Sayın Selahattin KURUTKAN eşlik etmişlerdir.

Senkron,borsa,halka arz,istanbul borsa 15.01.2021 tarihinde yapılan 2021/1 sayılı Yönetim Kurulu Toplantımıza, Yönetim Kurulu Başkanımız Bülent ÇOBANOĞLU ile birlikte Sayın Semih ERK, Sayın Dr. M. Faik ÖZTUNÇ, Sayın Osman Nezihi ALPTÜRK, Sayın Yusuf Murat Bıçak ile Sayın Selahattin KURUTKAN eşlik etmişlerdir.
Toplantı gündemi içerisinde aşağıdaki maddeler görüşülmüştür ;
1- Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş.’ nin bağlı şirketi Senkron Bina Teknolojileri A.Ş. firması tarafından 2020 yılı son çeyreğinde sözleşme imzalanmış olan projeler hakkında bilgi verilmiştir. Bunların arasında Sapanca Gölbaşı Konakları, Hakkari Üniversitesi Zeynel Bey Yerleşkesi, Elazığ Çatalçeşme 5. Etap Toplu Konut İnşaatları için Elektronik Güvenlik Sistemlerinin temini konusunda yapılan anlaşmalar görüşülmüştür. Irak’ta yapımı başlayacak olan bir iş ile ilgili olarak Indra S.L.U. Firması ile yapılan gizlilik anlaşması hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca 2020 yılı sonu ve 2021 yılı içinde teklif verdiğimiz projeler izah edilmiştir. 2021 yılı sonu satış hedefimizin arttırılması için satış/pazarlama çalışmaları başlatılmıştır.
2- Tahsisli Sermaye Artışı son durumu ve Bedelli Sermaye Artışı için İzahname Hazırlığı konusunda bilgiler verilmiş 2021 yılı sonu itibari ile Senkron Güvenliğin Sermayesinin arttırılması için tahsisle ve bedelli sermaye artışı konusunda SPK Sermaye Piyasası Kurulu ile yapılacak çalışmalar görüşülmüştür.
3- Vergi ve SGK borçlarının yapılandırılmasının tamamlanması, Banka borçlarının ödenmesi için bankalarla görüşmelerin sürdürüldüğü ticari ve personel borçlarının tamamen ödenmesi konusunda muhataplarla görüşmeler yapıldığı ve ödemelerin başlatıldığı bilgisi sunulmuştur
4- Senkron Güvenlik Firması ile Grup Şirketlerinin İnşaat/Elektromekanik/Bina Elektroniği ve Otomasyon konularında ortak girişim sözleşmeleri yapılarak yurtiçi ve özellikle yurtdışında ihalelere iştirak edilmesi konusu yönetim kuruluna arz edilmiştir.